Västergötlands FF - Herrar, Div 6 Skövde

2020

 

 

Vårsäsongen

P.g.a matcher flyttas kan matcher som spelats under vårsäsongen hamna i hösttabellen och vice versa


Höstsäsongen

LagGM IM MS 12345678910111213141516
Varnhem/Lundsbrunn86127430
Mölltorp-Breviks AIF28141423
Stenstorps IF2215719
Axvalls IF34171717
Forsviks IF3134-316
Igelstorps IK2125-415
Hörnebo SK1832-1411
BK Trix2327-410
Norra Fågelås IF1729-129
FC Skövde1554-394
Folkabo IK743-361


Kontinuitet i startelvan

RankingLagGenomsnitt i speltid för 11 mest spelade spelarnaAntal unika spelare som startatAntal unika spelare som fått speltid
1Forsviks IF87.552525
2Varnhem/Lundsbrunn85.913131
3Norra Fågelås IF81.822525
4Axvalls IF812929
4Hörnebo SK812323
4BK Trix813939
7Mölltorp-Breviks AIF76.912727
8Folkabo IK76.092929
9Stenstorps IF74.452323
10Igelstorps IK71.183232
11FC Skövde67.913939

Tabellen ovan visar kontinuiteten i startelvan, tiden i startelvan baserats på medeltiden av de elva spelare som fått mest speltid, samt hur många som fått chansen i startelvan och hur många som fått speltid


Ålderstruktur

Lag-1617181920212223242526272829303132333435+Snittålder
Folkabo IK00000310001131200101634.19
Hörnebo SK0001001001131033223231.72
Igelstorps IK0001010243043213221328.78
Varnhem/Lundsbrunn1200023102442210113227.31
Mölltorp-Breviks AIF4002060012014020100426.45
Norra Fågelås IF0234413110000000010526.06
Stenstorps IF2010313012112101200225.59
Forsviks IF0013472011000000111325.38
Axvalls IF1203900212320110100123.77
FC Skövde0024929241200300100022.83
BK Trix12501334310000110210221.60

Matcher

OmgångDatumHemmalagBortalagResultat
122020-07-02Folkabo IKVarnhem/Lundsbrunn1 - 13
122020-07-03Norra Fågelås IFForsviks IF2 - 2
122020-07-05Mölltorp-Breviks AIFIgelstorps IK5 - 1
122020-08-02Axvalls IFHörnebo SK6 - 1
122020-08-02FC SkövdeBK Trix0 - 4
132020-06-22Forsviks IFFolkabo IK3 - 2
132020-07-07Stenstorps IFNorra Fågelås IF0 - 0
132020-08-09Varnhem/LundsbrunnMölltorp-Breviks AIF5 - 2
132020-08-10Igelstorps IKAxvalls IF2 - 1
132020-09-11Hörnebo SKFC Skövde1 - 1
142020-08-14Norra Fågelås IFBK Trix2 - 2
142020-08-14Folkabo IKStenstorps IF0 - 4
142020-08-15Mölltorp-Breviks AIFForsviks IF1 - 1
142020-08-16Igelstorps IKVarnhem/Lundsbrunn1 - 6
142020-09-02Axvalls IFFC Skövde3 - 0
152020-08-17Hörnebo SKNorra Fågelås IF5 - 2
152020-08-19Forsviks IFIgelstorps IK4 - 2
152020-08-19Varnhem/LundsbrunnAxvalls IF4 - 2
152020-08-19BK TrixFolkabo IK0 - 0
152020-08-19Stenstorps IFMölltorp-Breviks AIF1 - 2
162020-08-21Norra Fågelås IFFC Skövde6 - 3
162020-08-22Folkabo IKHörnebo SK1 - 2
162020-08-22Mölltorp-Breviks AIFBK Trix1 - 0
162020-08-23Varnhem/LundsbrunnForsviks IF13 - 1
162020-08-23Igelstorps IKStenstorps IF0 - 1
172020-08-29Stenstorps IFVarnhem/Lundsbrunn2 - 5
172020-08-30Forsviks IFAxvalls IF0 - 2
172020-08-30Folkabo IKFC Skövde1 - 3
172020-09-09BK TrixIgelstorps IK0 - 2
172020-09-16Hörnebo SKMölltorp-Breviks AIF0 - 3
182020-09-04Axvalls IFNorra Fågelås IF5 - 0
182020-09-05Igelstorps IKHörnebo SK3 - 5
182020-09-05Varnhem/LundsbrunnBK Trix9 - 0
182020-09-06FC SkövdeMölltorp-Breviks AIF1 - 4
182020-09-06Forsviks IFStenstorps IF4 - 2
192020-09-13Hörnebo SKVarnhem/Lundsbrunn2 - 6
192020-09-13Stenstorps IFAxvalls IF3 - 2
192020-09-13BK TrixForsviks IF3 - 3
192020-09-13Norra Fågelås IFFolkabo IK1 - 0
192020-09-13FC SkövdeIgelstorps IK2 - 3
202020-09-18FC SkövdeVarnhem/Lundsbrunn0 - 18
202020-09-19BK TrixStenstorps IF2 - 4
202020-09-19Mölltorp-Breviks AIFNorra Fågelås IF3 - 2
202020-09-19Forsviks IFHörnebo SK2 - 2
202020-09-19Axvalls IFFolkabo IK6 - 0
212020-09-27Axvalls IFBK Trix6 - 6
212020-09-27Hörnebo SKStenstorps IF0 - 2
212020-09-27FC SkövdeForsviks IF5 - 11
212020-09-27Folkabo IKMölltorp-Breviks AIF2 - 6
212020-09-27Norra Fågelås IFIgelstorps IK1 - 2
222020-10-03BK TrixHörnebo SK6 - 0
222020-10-03Mölltorp-Breviks AIFAxvalls IF1 - 1
222020-10-03Igelstorps IKFolkabo IK5 - 0
222020-10-03Varnhem/LundsbrunnNorra Fågelås IF7 - 1
222020-10-10Stenstorps IFFC Skövde3 - 0